Burs

Yamantürk Vakfı Burs Başvurusu

Yamantürk Vakfı tarafından 2020 – 2021 eğitim yılında maddi yönden ekonomik sıkıntısı olan ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler karşılıksız burs başvurusu yapabilmektedir.

Yamantürk Vakfı Burs Başvurusu Şartları

2020 2021 Yamantürk Vakfı tarafından karşılıksız burs başvurusu yapabilmek için öğrenci de aranan kriterler; Şehit ve Gazi çocukları ile ekonomik desteğe gereksinimi olan kız çocukları öncelikli olmak üzere;

  • Öncelikli olarak GÜRİŞ Grup Şirketlerine ait işyerlerinin bulunduğu şehirlerde (Ankara, İstanbul, Aydın/Germencik – İncirliova, Afyon/Dinar – Sandıklı, Antakya/İskenderun – Belen – Şenköy, Mersin/Mut, Artvin/Borçka ve Yusufeli, Edirne/Uzunköprü, Tekirdağ/Hayrabolu, Kırklareli/Üsküp, Osmaniye/Kadirli, Kırıkkale/Kalecik, Muğla/Menteşe, Giresun/Espiye, Sivas/Sarkışla, Çanakkale/Ayvacık) ikamet etmesi,
  • Tam zamanlı örgün öğretim olarak üniversitelerin 2., 3. veya 4. sınıfında eğitim alması gerek,
  • Öğrencilerin not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,75 olması,
  • Adli sicil kaydının veya disiplin cezasının bulunmaması,
  • Ekonomik yönden maddi desteğe ihtiyaç duyması,
  • Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmıyor olması,
  • Bir başka kamu veya özel kurumdan burs almıyor olması gerekmektedir.

Bursun devamı için neler yapılmalı ?

Karşılıksız bursun devam edebilmesi için burs almaya hak kazanan öğrencilerin okulundan her yıl bir üst sınıfa geçtiğine dair belgeyi ve disiplin suçu olmadığına dair yazıyı YAMANTÜRK VAKFI ‘na sunması gerekmektedir.

Burs Başvuru Tarihleri

Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler, 20 Temmuz – 20 Ağustos 2020 tarihleri arasında başvurularını yapabilirler. Bu tarihler dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Burs Sonuçları

Yapılan burs başvuruları Ağustos ayı içerisinde değerlendirilerek, burs almaya hak kazanan öğrencilerin başvuru sonuçları mail yoluyla kendilerine bildirilecektir.

Burs Ödemeleri

Temmuz ve Ağustos aylarında burs ödemesi yapılmaz. Buna karşılık Ekim ve Şubat aylarında toplam dört aylık burs ödemesi yapılmaktadır. Toplamda yapılan yıllık burs ödemeleri 12 aya tekabül etmektedir.

2020 – 2021 Yamantürk Vakfı Burs Başvurusu

Yamantürk Vakfı tarafından 2020 – 2021 yılında verilen karşılıksız bursu başvurusu için alttaki butona tıklayarak hem başvuru yapabilir, hemde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yamantürk Vakfı İletişim Bilgileri

Adres: Ankara Caddesi No: 222 Karaoğlan Mahallesi Gölbaşı 06830 Ankara/Türkiye
Telefon: + 90 (312) 484 0570
Faks:+ 90 (312) 481 2677
E-posta: info@yamanturkvakfi.org.tr


Etiketler

Rehberlik

Değerli öğrencilerin eğitim hayatı boyunca sınavlar hakkında merak ettikleri konuları, eğitim sistemini ve bu yolda doğru tercihleri seçmelerine mutlulukla yardımcı oluyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı