Burs

Yazılım Test ve Kalite Derneği Eğitim ve Başarı Burs Başvurusu

2020 – 2021 Eğitim yılında Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından Türkiye Cumhuriyetinde bulunan Üniversitelerinde Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okumakta olan başarılı ve maddi durumu kısıtlı öğrenciler karşılıksız eğitim ve başarı burs başvurusu yapabilmektedir.

2020 – 2021 Yazılım Test ve Kalite Derneği Eğitim ve Başarı Burs Başvurusu Şartları

Burs başvurusunda bulunacak öğrenciler için aranan kriterler;

  • Üniversitelerin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümünde veya önlisans düzeyindeki Bilgisayar Programcılığı bölümünde eğitim almakta olup ve en az 1. sınıfı bitirmiş olmalı,
  • 4 üzerinden en az 3 ortalamaya saip olmak,
  • Maddi imkanları kısıtlı olması ve başarılı olması gerekmektedir ki Yazılım Test ve Kalite Derneği (Turkish Testing Board) Eğitim ve Başarı Bursuna başvuru yapabilir.

Burs Miktarı ve Süresi

Burs toplamda 10 ay verilmektedir ve Burs miktarı her yıl dernek tarafından belirlenen ücrette verilecektir. Başvuru sonuçları Eylül-Ekim aylarında belli olacak ve almaya hak kazanan öğrencilerle iletişime geçilecektir.

Son Başvuru Tarihi

Burs başvurusu 30 Ağustos 2020 tarihine kadar devam etmektedir.

2020 – 2021 Yazılım Test ve Kalite Derneği Eğitim ve Başarı Burs Başvurusu

Bu kriterleri sağlayan Türkiye Cumhuriyeti. Vatandaşları burs için aşağıdaki linke tıklayarak başvurularını yapabilirler. Bursa hak kazanan öğrenciler Yazılım Test Ve Kalite Derneği tarafından belirlenecek, gerektiği durumlarda telefon ve yüz yüze mülakata çağrılacaktır. Burs bir yıllık zaman diliminde Temmuz ve Ağustos ayları dışında 10 ayı kapsayacaktır. Burs miktarı ve burs verilecek öğrenci sayısı dernek tarafından belirlenecektir. Dernek vermekte olduğu bursu her zaman askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

Sitemizde her yıl açılan başvuruya açık bütün burslar için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Burs içeriğine girerek size uygun başvuru şartları olan bütün burslara rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

Burslar hakkında bütün merak ettiğiniz soruları alttaki yorum kısmına yazabilirsiniz.


Etiketler

Rehberlik

Değerli öğrencilerin eğitim hayatı boyunca sınavlar hakkında merak ettikleri konuları, eğitim sistemini ve bu yolda doğru tercihleri seçmelerine mutlulukla yardımcı oluyoruz.


Bir Yorum

  1. şansım yok ki tam kendime uygun başvurabileceğim bi burs buldum tarihini kaçırmışım onunda :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı