KPSS

Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere bütün bakanlıklar tarafından yapılan yılın belli dönemleri olan alımlarda Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları sitemizde yayınlanmaktadır. 2018 yılında yapılmış olan Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları ile toplamda 1 alım yapılmıştır. Bu alımlara göre 65 Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim alınmış ve en düşük 81.28266 puanla İstanbul kapatmıştır.

Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim kadrosuna kimler tercih yapabilir ?

2101 Nitelik Kodu ile ;
Ortaöğretim Kurumlarının Büro Yönetimi Alanı – Tıp Sekreterliği Dalından veya Sağlık Hizmetleri Sekreterliği Alanı – Tıbbi sekreterlik (6209) Dalından mezun olmak. SAĞLIK HİZMETLERİ SEKRETERLİĞİ ALANI – TIBBİ SEKRETERLİK DALI

Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim KPSS kaç yılda bir yapılır ? Hangi puan türünde tercih yapar ?

2 yılda bir yapılan KPSS B grubu sınavına girerek KPSSP94 puan türünden tercih edebilmektedir.

Her yıl yapılan Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim Son Atama Puanları için alttaki İlgili Yazı linklerine tıklayarak bakabilirsiniz.

2019/4 Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim Atamaları

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 2019/4 KPSS alımlarında sağlık personellerine 12.000 kontenjan açılmıştır ve 65 Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim Alımı olmuştur. Açıklanan sonuçlarda Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim Atamaları ile en yüksek 91.33412 puanla Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü kapatırken, en düşük ise 81.28266 puanla İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapatmıştır.

Atama Tarihi : 07 – 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında tercih yapılmıştır. 28 Ağustos 2019 tarihinde sonuçlar açıklanmıştır.

2019/4 Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim alımlarında kaç puanla neresi kapattığının detaylarına altta ki linkten ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ YAZI : 2019/4 Alımı Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim KPSS Atama Puanları

Bütün Yıllara Ait Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları İstatistiği

Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim Son Atama Puanları ve önceki yıllara ait sayısal veriler tablomuzdan detaylara bakabilirsiniz. Ayrıntılı Tıbbi Sekreterlik Ortaöğretim Atama Puanları için üstteki alımların altında verilen linklere tıklayabilirsiniz.

Atama

Kadro

Atama Tarihi

Kadro Sayısı

Taban Puanları

Tavan Puanları

2019/4

TIBBİ SEKRETER ORTAÖĞRETİM

28 Ağustos 2019

65

81.28266

91.33412

Tıbbi Sekreter Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları

Yazımızı Faydalı Buldunuz Mu ?

Puan Aldı

Tıbbi Sekreter Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları ile yapılan alımlarda tüm yıllara ait atamaların detayları

User Rating: 4.24 ( 4 votes)

Etiketler

Rehberlik

Değerli öğrencilerin eğitim hayatı boyunca sınavlar hakkında merak ettikleri konuları, eğitim sistemini ve bu yolda doğru tercihleri seçmelerine mutlulukla yardımcı oluyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı