YKS

Dershane Fiyatları ve En İyi Dershaneler

20202021 eğitim yılında Üniversite Hazırlık sınavı olan YKS (AYT – TYT) sınavlarına hazırlanmak için En İyi Dershaneler ve Dershane Fiyatları araştıran öğrenciler için elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Öncelikle belirtmek isterim ki aşağıda yapmış olduğumuz liste dershanelere giden öğrencilerin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

Biz gerekli bilgiler neticesinde sıralama yaptık fakat şunu söylemek isterim ki çoğu dershane fiyatları ve en iyi dershaneler il ve ilçe de bulunan hocalara bağlı olarak değişebilmektedir.

Bu arada Dershaneye Gitmeden Üniversite Kazanmak ve Sınava Etkili Çalışma Taktikleri konumuza göz atabilirsiniz.

En İyi Dershaneler

Dershanelerde eğitim gören öğrencilerin ve kendi deneyimimle hazırlamış olduğum en iyi dershaneler sıralaması ve dershane fiyatları listemizi inceleyebilirsiniz. Şunu da unutmayın ki bir dershanenin bütün bölgeler iyi olacağı anlamına gelmez. Hocaların kalitesi dershane şubelerine göre farklılık gösterecektir.

Birey Dershanesi

birey-dershanesi
Birey Dershanesi

Son zamanlarda adını sıkça duyduğum birey dershanesine gidenler arkadaşlar oldukça memnun kalmaktadır. Eskiden birey dershanesi kaynakları sıkça kullanılırdı. Son yıllarda çok fazla kişi gitmekte ve gidenlerin çoğu memnun kalmaktadır. 25 yıllık bir kurum olmasına rağmen çok fazla öğrenci tercih etmekte ve 40’a yakın şubesi bulunmaktadır. Birey dershanesi ücretleri diğer kurumlara nazaran daha uygun olmaktadır.

Birey kurs eğitimi dışında ilkokul, ortaokul, Anadolu ve fen lisesi eğitimi de vermektedir. Çalışma kitapları ve soru bankaları sınav sistemi yakındır.

Birey Dershanesi Fiyatları : 4 Bin TL ile 12 Bin TL arasında bulunduğunuz yere göre değişmektedir.

Final Dershanesi

final-dershanesi
Final Dershanesi

Final Dershanesi biz üniversiteye hazırlanırken hem kaynak açısından olsun hemde dershane hocaları açısından olsun gayet iyiydi. Fakat her şubesinde kaliteli hocalar olacak anlamına gelmez tabi ki. Size tavsiyem bulunduğunuz konuma yakın dershaneyi seçip orada ki hocaların nasıl olduğunu sormanızdır. Final dershanesi ücretleri de diğer yerlere göre biraz fazladır.

Üniversiteye hazırlık için Final Kurs ile birlikte Koleji, akademi okulları, özel öğretim kursları ve uluslararası final üniversitesi de bulunmaktadır. 60 – 70 yıllık bir geçmişe sahip en eski kurumlardan biridir.

Final dershanesi Türkiye de çok fazla kurumu olmasından dolayı her yıl derece yapan öğrenciler mutlaka çıkmaktadır. 2014 yılında 3 tane Türkiye birincisi çıkarmıştır. 2019 yılı YKS de ilk 100 de yine 10 larca öğrenci çıkarmıştır.

Final Dershaneleri şubeleri Türkiye’nin 81 ilinde bulunmaktadır.

Final Dershanesi Fiyatları : 5 Bin TL ile 20 Bin TL arasında bulunan il ve sınıflara (Özel Sınıf) göre değişiklik göstermektedir.

Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Dershanesi

nazmi-arikan-fen-bilimleri-dershanesi
Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Dershanesi

Oldukça eski bir tarihe dayanan Nazmi Arıkan Fen Bilimleri dershanesi 55 yıl önce İstanbul’da kurulmuştur. 2014 yılına kadar Üniversite ve Liseye hazırlık sınavlarında eğitim veren Fen Bilimleri dershanesi bu tarihten itibaren Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Üniversiteye ve Liseye hazırlık kursları vermektedir.

Üniversite ve Lise hazırlık dönemlerinde bu dershaneye giden arkadaşlarımın memnun kaldığını ve kaynaklarının iyi olduğundan bahsederlerdi. Her yıl LGS ve YKS‘de derece yapan öğrencilere resimden bakabilirsiniz.

fen-bilimleri-dershanesi-subeleri
Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Dershanesi Şubeleri

Fen Bilimleri Dershanesi Fiyatları : 6 Bin TL ve 15 Bin TL arasında bir ücreti vardır.

Uğur Dershanesi

ugur-dershanesi
Uğur Dershanesi

Uğur Dershanesi hem eğitim hem de kaynak açısından kaliteli bir yere sahiptir. Kaynakları sınava girmeden mutlaka çözülmesi gereken bir yayındır. Buna orantılı olarak ta uğur dershanesi ücretleri biraz fazladır. Tabi ki eğitim gittiğiniz şubeye göre ve öğrencinin azmine göre değişmektedir.

Uğur okulları yine ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi, fen lisesi, lise ve üniversiteye hazırlık kursu olan köklü bir eğitim kurumudur.

Uğur Dershanesi Fiyatları : 6 Bin TL ve 16 Bin TL arasında arasında fiyatlar değişmektedir.

Olimpiyat Dershanesi

olimpiyat-dershanesi
Olimpiyat Dershanesi

İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren 6 yıllık olması rağmen öğrenciler tarafından hocaları sevilmektedir. Üniversite ve Liseye hazırlık kursu vermekte ve şuanlık sadece İstanbul’da bulunmaktadır. Öğrenci odaklı eğitim verip Üniversite ve Lise kurslarında başarı sağlamaktadır.

Olimpiyat Dershanesi Fiyatları : 4 – 6 Bin TL arasında cüzi bir miktar ücreti bulunmaktadır.

Sınav Dergisi Dershanesi

sinav-dergisi-dershanesi
Sınav Dergisi Dershanesi

Sınav Dergisi Dershanesi ile üniversiteye giriş sınavı YKS‘ye çalışırken tanışmıştım. Ankara Sincan şubesindeki sınav dershanesine gittim ve kısmen hocalardan ve kaynaklardan memnun kaldım. Her dershanede olduğu gibi hayattan bezmiş bazı hocaları vardı tabi :) Seviye belirleme sınavı yaparak öğrencilerin seviyelerine göre belirli sınıflara alırlardı. Genel anlamda sınav dershanesi ücretlerine oranla eğitimi fena sayılmazdı.

30 senelik bir geçmişe sahip olan dershane 60 a yakın ilde bulunmaktadır.

sinav-dergisi-dershanesi-subeleri
Sınav Dergisi Dershanesi Şubeleri

Sınav Dershanesi Fiyatları : 4 Bin – 12 Bin arasında ücreti bulunmaktadır.

Açı Dershanesi

aci-dershanesi
Açı Dershanesi

Açı dershanesi geçen yıl YKS’de ilk binde 10 larca Türkiye derecesi çıkarmıştır. 2019 YKS‘de sayısal puan türünden Balıkesir 1.si Türkiye 96.si Balıkesir 2.si Türkiye 271.si çıkarmıştır. Şubelerine göre başarı derecesi yükselmektedir. Bazı il ve ilçelerde büyük dershanelerin aksine daha orta plandaki dersler daha iyi başarılar elde edebilmektedir.

Açı Dershanesi ilkokul, Okul öncesi, ortaokul, Anadolu ve fen lisesi, lise ve üniversiteye hazırlık kursu vermekte ve Türkiye’nin yarısında dershaneleri bulunmaktadır. Açı dershanesi ücretleri büyük yerlere göre biraz daha uygundur.

Açı Dershanesi Fiyatları : 6 Bin – 12 Bin TL Arasında farklılık göstermektedir.

Çözüm Dershanesi

cozum-dershanesi
Çözüm Dershanesi

Çözüm dershanesi 81 ilde şubesi olan ve 30 yıla aşkındır eğitim vermektedir. Bulunduğu il ve ilçeye bağlı olarak kalitesi değişmekte ve kendine özgü kaynakları vardır. Çözüm kursu dışında okullarıyla da hizmet vermektedir.

Çözüm Dershanesi Fiyatları : 4 Bin TL ile 10 Bin TL arasında değişmektedir.

Kültür Dershanesi

kultur-dershanesi
Kültür Dershanesi

Kültür Dershanesi hem okulları hemde kurs merkezi bulunmaktadır. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi eğitimi vermekle birlikte Üniversiteye hazırlık için kurs merkezleri mevcuttur. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana olmak üzere 30 dan fazla il ve ilçede Kültür dershanesi bulunmaktadır.

Bende üniversiteye hazırlık döneminde çapa da bulunan kültür dershanesine gitmiştim. Kendi kaynaklarını kullanıyorduk ve belli başlı iyi hocaları vardı. Dershaneyi çok suçlamamak lazım iş öğrenci de bitiyor.

Kültür Dershanesi Fiyatları : 4 Bin TL – 11 Bin TL arasında dershanesine göre değişmektedir.

Kavram Dershanesi

kavram-dershanesi
Kavram Dershanesi

45 yıllık geçmişe sahip olan kavram dershanesi 15 ilde kurs merkezi bulunmaktadır. Diğer dershanelere nazaran az olsa da YKS ve LGS de Türkiye derecesi çıkarmaktadır. Kavram dershanesi ücretleri il ve okula bağlı olarak değişmektedir.

kavram-dershanesi-subeleri
Kavram Dershanesi Şubeleri

Kavram Dershanesi Fiyatları : 4 Bin ile 7 Bin TL arasında değişmektedir.

Dershane Fiyatları

Dershane Fiyatları bulunduğunuz il ve ilçeye göre farklılık gösterdiğinden ortalama fiyatlar yazılmıştır. Lütfen aklınızda dershaneye birebir giderek fiyat alıp pazarlık yaparsanız en uygun fiyatları almış olursunuz.

Dershane İsmiDershane Fiyatı
Birey Dershanesi 4.000 – 12.000 TL
Final Dershanesi5 .000 TL – 20 .000 TL
Fen Bilimleri Dershanesi6 .000 TL – 15 .000 TL
Uğur Dershanesi6 .000 TL – 16 .000 TL
Olimpiyat Dershanesi4 .000 TL – 6 .000 TL
Sınav Dergisi Dershanesi4 .000 TL – 12 .000 TL
Açı Dershanesi6 .000 TL – 12 .000 TL
Çözüm Dershanesi4 .000 TL – 10 .000 TL
Kültür Dershanesi4 .000 TL – 11 .000 TL
Kavram Dershanesi4 .000 TL – 7.000 TL

Dershane Fiyatları ve En İyi Dershaneler Değerlendirilmesi

Yazımızı Faydalı Buldunuz Mu ?

Puan Aldı

Dershane Fiyatları ve En İyi Dershaneler

User Rating: 4.28 ( 53 votes)

Etiketler

Rehberlik

Değerli öğrencilerin eğitim hayatı boyunca sınavlar hakkında merak ettikleri konuları, eğitim sistemini ve bu yolda doğru tercihleri seçmelerine mutlulukla yardımcı oluyoruz.


3 Yorum

  1. Dershane fiyatları da baya yükselmiş ,hangi şubenin daha iyi olduğuna karar veremiyorduk bu siteye baktığımızda kafamızda bir fikir oluştu, tek tek baktıgızda da gerçekten çok kullanışlı ve doğru bir sıralama olmuş . Teşekkürler .

    1. Evet Dershane fiyatları biraz yüksek olmuş. Artık 4 bin tl altında dershane kalmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı