DGS

En iyi DGS Dershaneleri ve Dershane Fiyatları

20202021 yılında En iyi DGS kursu dershaneleri ve dershane fiyatları hakkında hem bilgi verdim hemde kendimden yola çıkarak dershanelerle ilgili tecrübelerimi açıklamaya çalıştım. DGS Dershane Fiyatları bulunduğu il ve ilçelere göre değişiklik göstermektedir. Bir de unutmamalıyız ki dershanenin ismi değil ders veren kadrosu ve kendi çalışmalarımız daha önemlidir.

En İyi DGS Dershaneleri

20202021 En iyi DGS dershaneleri yazımızda Dikey Geçiş Sınavına hazırlanan 2 yıllık üniversite mezunu arkadaşlar için tercih edebilecekleri dershaneler hakkında detaylı yazı hazırladık. Yazımızda en iyi dgs kursları hakkında verdiğimiz bilgi ve ücret hakkında kafanızda bir şey canlanması açısından iyi olacağını düşünmekteyiz :)

Tasarı Dershanesi

Tasarı Dershanesi DGS Kursu Fiyatları
Tasarı Dershanesi DGS Fiyatları

Tasarı Dershanesi, 36 yıl önce temelleri atılan eğitim kurumunun büyük şehirler başta olmak üzere toplam 15 şubesi bulunmaktadır. Tasarı Dershanesinde yıl içerisinde Ekim, Ocak ve Nisan ayları olmak üzere 3 grup bulunmaktadır. Ekim Kursları 650 saat, Ocak ayı kursu 500 saat ve Nisan ayı hızlandırılmış kur ise 250 saat sürmektedir. Programın içerisinde ise sıfır matematik ile başlangıç kursu, Türkçe-Matematik dersleri, etütler, ara denemeler, son aylara doğru Türkiye genelinde yapılan denemeler ve sınava yakın soru kampları gerçekleşmektedir.

Diğer dershanelere göre DGS kursu için fiyatları birazda yüksektir. Fakat deneme ve soru bankası açısında çok hoşuma giden bir dershanedir. Dikey Geçiş Sınavına hazırlanırken fiyatından dolayı gidemedim fakat denemelerine girdim ve özellikle konu konu verilen fasiküllerini severek çözdüm. Birde genelde Türkiye de derece yapan kişiler bu dershaneden çıkmaktadır. Evet gerçekten çıkıyor fakat ben birincilerin dershane ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Tasarı Dershanesi DGS Kursu Başarı Tablosu
Tasarı Dershanesi DGS Başarıları

Tasarı Dershanesi DGS Kursu Fiyatları : Peşin olarak 3.800 TL – 4.500 TL arasında belirlenmiştir.

Pegem Akademi Dershanesi

Pegem Akademi Dershanesi DGS Kursu için sadece kaynakları çözdüm. Matematik – Türkçe derslerindeki kaynaklarını beğendim zaten DGS diyince pegemin kaynakları ön plan olmakta. Pegem Kursunda kendi soru bankaları, konu anlatımları, yaprak testi, konu anlatımı föyleri, Türkiye geneli ve ara denemeler yapmaktadır. Pegem Kurs Fiyatları ve kaynaklar açısından gidenler memnun kaldığını söylemektedir. Toplam kurs süresi 500 ile 600 saat arasında il ve ilçe şubelerine göre değişiklik göstermektedir.

Birebir Etüt Ve Soru Çözümü 200 Saat
Sınav Öncesi Kamp 100 Saat
Matematik 200 Saat
Türkçe 100 Saat
Toplam: 600 Saat

Hafta sonu Programı : Cumartesi ve Pazar günleri 15:30 – 18.20 ve 9.00 – 15.00 saatleri arasında eğitim verilmektedir.

Pegem Dershanesi DGS Kursu Fiyatları : Peşin olarak 3.500 – 4.000 TL arasında belirlenmiştir.

Murat Dershanesi

Murat Dershanesi DGS Kursu Fiyatları
Murat Dershanesi DGS Fiyatları

Murat DGS Kursu, tasarı kadar eskiye dayanmaktadır. Kendine ait DGS konu anlatımları, denemeler ve soru bankaları mevcuttur. Murat kurs programının içeriğinde Türkçe-Matematik konu anlatımları, birebir soru çözümleri, etütler, tarama sınavları, Türkiye geneli denemeler ve kamp programını kapsayan 700 saatlik bir kurs programını içermektedir.

Murat Dershanesi, herhangi bir yerde çalışanlar için ders saatleri ve günlere göre uygun hale getirilmiştir. Cumartesi – Pazar günleri 09:00 ile 12:00 saatleri arasındadır, akşam saatleri ise 16:30 – 20:00 saatleri arasında dersler yapılmaktadır. Hafta içi dersleri Çarşamba – Perşembe ve Cuma günleri alttaki saatler arasındadır.

Çarşamba – Perşembe – Cuma : 10.00 – 13.00
Çarşamba – Perşembe – Cuma : 13.30 – 16.30
Çarşamba – Perşembe – Cuma : 19.00 – 21.30

Murat Eğitim Kurumları Dershanesi DGS Kursu Fiyatları : Peşin olarak 3.500 – 4.500 TL arasında belirlenmiştir.

Yediiklim Dershanesi

Yediiklim Dershanesi, 15 yıldır eğitim ve uzun süredir DGS hazırlık kursu açmaktadır. Birer etüt soru çözümü, etütler, Türkiye deneme sınavları ve ara denemeler imkanı sağlayarak haftada 8 saat ders verilmektedir. Kesinlikle yayınlarının soruları çözülmelidir. ÖSYM formatında soru hazırlayan kaynakları vardır. KPSS’ye çalışırken soru bankasını çözmüştüm ve birebir soru çıktığına şahit olmuştum :)

Yediiklim Dershanesi DGS Kursu Fiyatları : Peşin olarak 3.000 – 4.500 TL arasında belirlenmiştir.

Yargı Akademi Dershanesi

Yargı Dershanesi DGS Kursu Fiyatları
Yargı Dershanesi DGS Fiyatları

Yargı Dershanesi, DGS çalışırken kaynaklarını sürekli çözdüğüm bir yayıneviydi. KPSS ye girerken de kaynakları zevkle çözdüm. Belirli bölgelerdeki Yargı Akademi Dershanesi DGS Kursu açısından bir çok arkadaşım memnun kalmaktadır. Toplamda 300 – 400 saatlik bir eğitim sürmekte ve buna artı olarak 300 saatlik etüt soru çözümü ve genel tekrar dersleri yapılmaktadır. Yargı yayınevlerinin kendi kitapları verilmekte ve kendi Türkiye geneli denemelerini yapmaktadır.

Hafta İçi Sabah Grubu Dersleri : Salı Perşembe 10:20 – 13:30 saatleri arasında yapılmaktadır.
Hafta Sonu Sabah Grubu Dersleri : 09:30 – 12:40 saatleri arasında yapılmaktadır.
Hafta Sonu Öğlen Grubu Dersleri : 13:30 – 16:50 saatleri arasında yapılmaktadır.

Yargı Akademi Dershanesi DGS Kursu Fiyatları : Peşin Fiyatı 3.400 TL ancak 10 taksitli fiyatı 3.700 TL olarak belirlenmiştir.

Akademik Akademi Dershanesi

Akademik Akademi Dershanesi DGS Kursu Fiyatları
Akademik Akademi Dershanesi DGS Fiyatları

Akademik Akademi Dershanesi, tek şubesi olan ve mecidiyeköy civarında DGS Kursu eğitimi vermektedir. Toplamda 385 saat eğitim vermekte ve bunların 72 saati temel hazırlayıcı eğitim, 144 saat Matematik, 72 saat Türkçe, 72 saat etüd, 25 saat deneme sınavları olarak ayrılmıştır.

Akademik Akademi Dershanesi DGS Kursu Fiyatları : Peşin olarak 2.500 TL olarak belirlenmiştir.

Uzman Kariyer Dershanesi

Uzman Kariyer Dershanesi DGS Kursu Fiyatları
Uzman Kariyer Dershanesi DGS Fiyatları

Uzman Kariyer Dershanesi tarafından yayınlanan kaynakları DGS sınavına hazırlanırken çokça çözdüm. DGS adına yapılan nadir kaynaklardan fakat dershanesi açısından gidenlerin memnun kaldığını duydum. Tabi ki bu memnuniyet kişiye göre ve şubeye göre değişmektedir.

Uzman Kariyer Eğitim Kurumları Dershanesi DGS Kursu Fiyatları : Peşin olarak 3.000 – 4.000 TL arasında belirlenmiştir.

Dikey Geçiş Sınavı DGS Dershane Fiyatları

Arkadaşlar verilen bütün 20202021 DGS dershane fiyatları güncel olmakla birlikte ortalama ücretlerdir. Bulunduğunuz il ve ilçelere göre farklılık göstermektedir.

İLGİLİ YAZI : Sınava Çalışma Teknikleri

DERSHANE ADI

FİYATLARI

Tasarı Eğitim Kurumları

3.800 – 4.500 TL

Pegem Akademi Dershanesi

3.500 – 4.000 TL

Murat Eğitim Kurumları

3.500 – 4.500 TL

Yediiklim Dershanesi

3.000 – 4.500 TL

Yargı Akademi Dershanesi

3.400 – 3.800 TL

Akademik Akademi Dershanesi

2.500 TL

Uzman Kariyer Dershanesi

3.000 – 4.000 TL

İLGİLİ YAZI : Dershaneye Gitmeden Üniversite Kazanabilir miyim ?

En iyi DGS Dershaneleri ve Dershane Fiyatları

Yazımızı Faydalı Buldunuz Mu ?

Puan Aldı

En iyi DGS Dershaneleri ve Dershane Fiyatları

User Rating: 4.45 ( 15 votes)

Etiketler

Rehberlik

Değerli öğrencilerin eğitim hayatı boyunca sınavlar hakkında merak ettikleri konuları, eğitim sistemini ve bu yolda doğru tercihleri seçmelerine mutlulukla yardımcı oluyoruz.


4 Yorum

  1. En iyi dgs dershane sıralamasına göremi yazdınız. Yani tasarı kursu hepsinden ilk sırada mi? Hemen acil cevao verirseniz memnun olurum. Ayrıca bu sıralama online kurs olarak da geçerli mi ? Ben birebir kursa gidemem sadece online olarak alacagim

    1. Merhaba, ben kendim gitmedim ama kaynaklarını çözdüm en iyisi oydu. Fakat şubeden şubeye kalite değişiyor. Sana tavsiyem matematik hocası çok iyi olan herhangi bir dershaneye gitmen. Bu arada online eğitime para verme bütün matematik 1 konuları dgs ile aynıdır. Youtube üzerinden iyi anlatan matematik hocalarını dinle.

  2. Merhabalar size bir şey sormak istiyorum.Ben Isparta’da okuyorum ve benim bulunduğum bölgede Tasarı Akademisi yok,Yargı Akademiyi inceledim ve Google yorumları oldukça iyiydi.Yargı Akademinin Matematik hocları sizce nasıl ve bu kursa gönül rahatlığıyla gidebilir miyim? Bir de biliyorum derece öğrenciyle alakalı bir durum ama hedefim ODTÜ veya Boğaziçi sanki Tasarı Akademiye gitmeyenler derece yapamıyormuş gibi bir algı oluştu kafamda,bu durum bu doğru mu?

    1. Ayrıca ben Yargı Akademiyi aradığımda derslere yanlış hatırlamıyorsam Aralık ayında başladıklarını söyledi ve sanırım Tasarı Akademi çok daha önce başlıyor ve bu durum benim kafamı karıştırmadı değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı