KPSS

En İyi KPSS Kitapları

2021 – 2022 yıllarında KPSS’ye hazırlanan ortaöğretim, önlisans ve lisans öğrenci arkadaşlarımızın sürekli cevap aradığı ” En İyi KPSS Kitapları ” hakkında hem sınava hazırlananların hemde kendi kpss deneyiminde hangi kaynakların hoşuma gittiğini anlatacağım. Bende çalışırken bir çok kaynak çözdüm ve internet üzerinden hangi kaynakların KPSS için iyi olacağı hakkında bir çok araştırma yapmıştım.

Benim Hocam Yayınevi Kitapları

KPSS sürecimde ve hazırlanan bir çok arkadaş Benim Hocam videolarını youtube üzerinden mutlaka izlemiştir. Özellikle tarih, coğrafya ve vatandaşlık dersleri için çok iyi videoları vardır. Benim Hocam Yayınevi videolu ders notları kitaplarının hepsini almıştım ve çok verimli olmuştu. Test kitaplarına gelirsek, coğrafya ve vatandaşlık kaynağı çok güzel olmasına rağmen maalesef tarih test kitabı gereksiz bir zorluğu vardı. Videolu ders notları ve video anlatımı çok güzeldi fakat tarih test kitabını hiç beğenmemiştim. Onun dışında coğrafya ve vatandaşlık kaynakları güzeldi.

Yediiklim Kitapları

Yediiklim test kitapları KPSS’ye girmeden kesinlikle çözülmesi gerek bir kaynaktır. Benim girdiğim yıl birebir soruların bu kaynakta çıktığına da şahit oldum. Genel yetenek test kitaplarında gayet güzel sorular vardı ve ben genelde 3000 yada 5000 sorulu test kitaplarını tercih ediyordum. Bütün soru modellerini ve çeşitlerini hemen hemen kapsamaktaydı. Zaten sınava çalışıyorsanız olmazsa olmaz bir kitaptır.

Tarihin Pusulası – İsmail Adıgüzel

Çoğu sene bir çok soru tutturan geniş içeriğe sahip bir kitaptır. KPSS’ye detaylı bir şekilde çalışmak isteyen arkadaşlar için idealdir. Benim fazla vaktim olmadığından ve kitap çok kalın geldiğinden buradan çalışamadım. Tarihi bütün detaylarıyla öğrenmek ve soru kaçırmak istemiyorsanız tercih edebileceğiniz bir kitaptır. Tarihin Pusulası test kitabındaki sorularda gayet kalite ve güzel sorulardır.

Yargı Yayınevi Kitapları

Üstte belirttiğim kaynaklardan sonra çözmekten zevk aldığım ve test sorularını sevdiğim bir yayınevi yargıdır. Sınava yönelik soruları ve orta seviyede kitapları vardır. Özellikle vatandaşlığı yargı kaynaklarından çözdüm ve çözerken çok zevk almıştım. Ben genellikle bol sorulu ve çözümlü olmayan kitapları tercih eder, çok fazla soru çözme taraftarıydım.

Hoca Webde Engin Eraydın Kitapları

Geçen yıl sınava çalışırken anlatımını ve kitaplarını sevdiğim çok iyi bir hocadır. Mutlaka videolarını izleyip, coğrafya çalışıyorsanız test kitaplarını çözün. Kendine özgü çok geliştirici ve çok iyi soruları vardır. Hatta mümkünse kitabını işaretlemeden iki defa çözebilirsiniz.

Yukarıda yapmış olduğum En İyi KPSS Kitapları sıralaması tamamen kendi tecrübelerim ve internet üzerinden araştırmalarımdan derlenmiştir. Alacağınız hiç bir kaynaktan pişman olmayacaksınız. Türkçe ve Matematik kaynaklarına çok yer vermedim. Genellikle bu derslerden kaynak ayırt etmedim. Çünkü soru kalıpları hep aynı ve hangi kaynağı çözerseniz çözün size bir şeyler katacaktır. Sınava en etkili ve verimli çalışma adlı yazımızı okuyarak sizde verimli bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz. Ayrıcı KPSS Dershane Fiyatları hakkında bilgi almak için yazımıza bakabilirsiniz.


Rehberlik

Değerli öğrencilerin eğitim hayatı boyunca sınavlar hakkında merak ettikleri konuları, eğitim sistemini ve bu yolda doğru tercihleri seçmelerine mutlulukla yardımcı oluyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı